KORE DİZİSİ (k-drama) KLİŞELERİ 4.BÖLÜM

          

             K-DRAMA KLİŞELERİ 4.BÖLÜM

 Merhaba arkadaşlar bugün serinin 4.bölümüne giriş yaptık.. yayy!!
ilk bölüm için k-drama klişeleri 1 tıktık
ikinci bölüm için k-drama klişeleri 2 tıktık
üçüncü bölüm için k-drama klişeleri 3 tıktık
ve beşinci bölüm için kore-dramasi-kliseleri-5 tıktık

eğer önceki gönderileri okuduysanız , hadi yenisine başlayalım o zaman!!

1- subway :

bu öyle bir fastfood restorantıdır ki eğer subway Kore'de olmasaydı Koreliler buluşamazdı , yemek yiyemez hatta aç kalırlardı. ''K-2'' adlı dizide sexy bodyguard bile ''karnımı hep burada doyuruyorum'' demişti finalde.. öyle ki  chicago typewriter' da ki kız bile ilk aşkı olan köfte dudaklı yazarına , ahanda burada vuruldu. (chigaco typewriter adlı dizi yorumunu okumak için k-drama-dosyasi-chicago-typewriter. tık tık)
 işte öyle bir yer subway. iyi ki varsın subway. sen olmasan Kore'de hayat dururdu. sonra K-dramaları nerede çekerlerdi? 

2-küçük emrah gibi yetim kalmak yada evlat edinilmek:

çoğu karakterimizi ya anası babası terk etmiş yada vefat etmiştir. 
Allah tüm anne-babalarımıza uzun uzun ömür versin inşallah. fakat daha ne kadar yetimleri film ve dizilerde küçük Emrah gibi kullanacağız?
 mutlu olmak için illa yetim mi kalmalıyız? zengin olmak için sokaklara mı düşeceğiz sevgili senaristler? ...

3-fak-fakir bile olsan ortalama bir insandan daha pahalı ve şık giyinirsin:

efendim kızımızın annesi ellerin evinde aşağılanarak temizlik yapar... kızımız en az 3 part time işte çalışırken aynı zamanda okuluna gider. fakat saçları sağlıklı ışıltısından bir şey kaybetmezken bu kız her bölüm başı okuluna değişik montlarla gider, kullandığı telefon her zaman bizim bir böbreğimizden daha pahalıdır. gözlerinin altı bile mor değildir. o fakirlikte o derece sağlıklı beslenmesinin yanı sıra , gizli bir ayakkabı koleksiyonları da vardır bunların. yoksa saat başı o yepyeni pahalı ayakkabıyı sen nerede bulacan a kızım?
 yoksa 3 tane işte çalışıyorum, eşek gibi çalışıp- kral gibi yaşarım mı diyorsun? kazandığın paraları kıyafete mi yatırıyorsun? hahaha

4- geçmiş zamanda yaşanan aşk illaki geleceğe sarkar

biliyorsunuz ki bu k-dramalar çoğunlukla kadınların beğenisini hedef alır. Allah aşkına geçmiş yaşamda yaşıklı bir sexy ile aşk yaşıyorsunuz ve öyle yada böyle. fak-fakirde olsanız, çirkinde olsanız o yakışıklı ve zengin haliyle sizi buluyor, seviyor, bağrına basıyor... ama artık yeter ya. tamam güzel , romantik, kalbimiz yumuşuyor da azıcık yeni şeyler bulun sayın yetkililer :P

evet arkadaşlar. yazımızın sonuna geldik. siz ne düşünüyorsunuz? sizin dikkatinizi çeken banallikler var mı yada sizi ne sinir ediyor? 

Yorumlar

  1. Hmm...Yetim kalma olayı daha çok Japonlarda sanki :) Ama bunlarda dönüp dolaşıp bu kapıya geliyorlar.Subway Kore markası mı?Samsung'u bile bu kadar görmüyoruz çünkü.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. ben Amerikan diye biliyorum ama emin değilim. bir Amerikan markasının reklamını da neden hunharca yapıyorlar anlamış değilim :P

      Sil

Yorum Gönder